Sport   »   Piłka nożna   »   Premier League - najpiękniejsze bramki ostatnich sezonów

Piłka nożna

rss

Premier League - najpiękniejsze bramki ostatnich sezonów

2016.05.23//  P. Rączka
Premier League od wielu lat jest uważana za najlepszą ligę na świecie. Zdobycie mistrzowskiego tytułu w tym sezonie przez Leicester City tylko pokazuje, że każdy może tam sporo namieszać, a potencjalnie silniejsze kluby zawsze muszą walczyć do ostatnich minut o zwycięstwo. O tym, że nie jest łatwo o sukcesy najlepiej w ostatnich latach przekonał się Manchester United. Po odejściu sir Alexa Fergusona Czerwone Diabły wciąż nie potrafią prezentować formy jak za kadencji Szkota. Chelsea Londyn w minionym roku przekonała się, że zdobycie mistrzostwa nie oznacza tego, że rok później ma się pewną grę w europejskich pucharach.
Premier League - najpiękniejsze bramki ostatnich sezonów
Premier League - najpiękniejsze bramki ostatnich sezonów
Premier League - najpiękniejsze bramki ostatnich sezonów

Angielska liga słynie również z tego, że piłkarze strzelają tam piękne bramki. A tych w ostatnich latach było mnóstwo. Warto zatem zobaczyć te najpiękniejsze.

Sezon 2011/2012

Po mistrzostwo sięgnął wówczas Manchester City, choć The Citizens mieli tyle samo punktów co Manchester United. Po koronę króla strzelców sięgnął Robin Van Persie, grający wówczas jeszcze w Arsenalu Londyn. Holender zdobył wówczas 30 goli.

Sezon 2012/2013

Rok później Czerwone Diabły nie miały sobie równych i pewnie sięgnęły po mistrzostwo. Pomógł im w tym na pewno... Robin van Persie, który opuścił Kanonierów i przeniósł się do drużyny sir Alexa Fergusona. Jak się okazało transfer był strzałem w dziesiątkę dla obu stron.

Sezon 2013/2014
W tym roku Manchester znów był niebieski! O kolejny sukces nie było jednak łatwo, bowiem do końca o mistrzostwo walczył Liverpool, a po piętach deptało Chelsea Londyn. Po transferze z Ajaxu Amsterdam do The Reds oczekiwania zaczął spełniać Luis Suarez. Urugwajczyk zdobył aż 31 goli w tym sezonie.

Sezon 2014/2015

Jose Mourinho po powrocie do Chelsea Londyn bardzo szybko mógł cieszyć się z kolejnego mistrzostwa Anglii. Można było odnieść wrażenie, że zaczynia się hegemonia wielkiego Portugalczyka w Premier League. Jak już wiadomo - tak jednak nie było, a sam "Special One" w kolejnym sezonie pożegnał się z The Blues. Najskuteczniejszym strzelcem był Serio Aguero.

Sezon 2015/2016
Szok, sensacja, niedowierzanie. Klub, który rok wcześniej walczył o utrzymanie, w tym sezonie zdobył mistrzostwo Anglii. Bez wielkich gwiazd, bez wielkich pieniędzy, ale z ambitnymi piłkarzami. Leicester City pokazało, że zgrane grono zawodników i sztabu szkoleniowego może dokonać cuda. Koronę króla strzelców zdobył Harry Kane z Tottenhamu.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcjiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Premier League - najpiękniejsze bramki ostatnich sezonów

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale ExtremeDo góry  //  Sport   »   Piłka nożna   »   Premier League - najpiękniejsze bramki ostatnich sezonów