Premiership: Manchester United pokonał West Bromwich Albion

2012.03.12//  P. Rączka
Piłkarze Manchesteru United pokonali 2:0 West Bromwich Albion w meczu 28. kolejki angielskiej Premier League. Mistrzowie Anglii dzięki temu zwycięstwu odzyskali fotel lidera w Premiership. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 35. minucie spotkania, a sprytne dośrodkowanie Chicharito wykorzystał Wayne Rooney. Zwycięstwo Czerwonym Diabłom ułatwił Jonas Olsson, który po godzinie gry opuścił boisko za drugą żółtą kartkę.
Podopieczni Sir Alexa Fergusona nie czekali długo i grając w przewadze chwilę później podwyższyli prowadzenie. W polu karnym faulowany został Ashley Young, piłkę na jedenastym metrze ustawił Rooney i zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu, zapewniając swojej drużynie cenne zwycięstwo.

- Jeśli chodzi o naszych dzisiejszych rywali to postawili nam bardzo trudne warunki. Bronili się wieloma zawodnikami, dlatego też zdobycie bramki w pierwszej połowie bardzo nam pomogło. To ustawiło mecz, choć powinniśmy byli strzelić więcej goli. Oczywiście, najważniejszą sprawą są trzy punkty - powiedział napastnik reprezentacji Anglii.