Premiership: Manchestety City pokonał Arsenal, Szczęsny w dobrej formie

2011.12.18//  P. Rączka
W najciekawszym spotkaniu 16. kolejki Premier League piłkarze Manchesteru City pokonali 1:0 Arsenal Londyn. The Citizers dzięki temu zwycięstwu wskoczyli z powrotem na pierwsze miejsce w tabeli ligowej, a także przerwali serię ośmiu meczów bez porażki Kanonierów. W bramce gości wystąpił Wojciech Szczęsny, który pomimo straty jednej bramki popisał się kilkoma znakomitymy interwencjami, kilkukrotnie ratując swój zespół przed utratą bramki.
Zwycięskiego gola zdobył w 53. minucie David Silva, który wpakował piłkę niemal do pustej bramki, po tym jak Polski bramkarz chwilę wcześniej musiał interweniować po mocnym strzale Mario Balotelliego. Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, a akcje co chwila przedostawały się z jednej pod drugie pole karne. Bohaterami meczu bez dwóch zdań zostali bramkarze obu zespołów.