Premiership: Newcastle zabiera punkty Manchesterowi United

2011.11.27//  P. Rączka
Mistrzowie Anglii zremisowali 1:1 z Newcastle United w meczu 13. kolejki Premier League. Taki wynik sprawia, że Manchester United po tej kolejce może tracić już 7 punktów do liderującego Manchesteru City. Sroki w tym sezonie zaskakują swoją formą – na swoim koncie mają tylko jedną porażkę i są w ścisłej czołówce tabeli. Co ciekawe grali już także z teoretycznie najlepszymi drużynami w lidze.
W pierwszej połowie dominowali gospodarze, lecz nie zdołali udokumentować tego bramką. Udało się to dopiero w 49. minucie – piłka po strzale Weyna Rooneya, trafiła jeszcze Javiera Hernandeza i to Meksykaninowi zaliczono trafienie. Goście wyrównali po upływie godziny gry, a na listę strzelców wpisał się Demba Ba, który pewnie egzekwował jedenastkę. Newcastle ostatnie dziesięć minut grało w dziesiątkę, bowiem drugą żółtą kartkę otrzymał Gutierrez.