Sport   »   Piłka nożna   »   Prezydent Nigerii zawiesił narodowy zespół

Piłka nożna

rss

Prezydent Nigerii zawiesił narodowy zespół

2010.06.30//  J. Knop
FIFA zajmie się sprawą piłkarskiej reprezentacji Nigerii. Prezydent tego kraju zakazał występów nigeryjskiej drużynie narodowej na arenie międzynarodowej przez najbliższe dwa lata. Rzecznik prezydenta na konferencji prasowej w Lagos obwieścił tę informację.

Decyzję swą władze Nigerii motywują słabym występem reprezentacji narodowej na trwającym Mundialu. Ekipa Super Orłów zakończyła Mistrzostwa Świata z jednopunktowym dorobkiem na koncie podczas rozgrywek grupowych.
Reprezentacja Nigerii Reprezentacja Nigerii...
Obafemi Martins ...zawieszona...
Yakubu ... na 2 lata przez Prezydenta

Stanowisko FIFA w tej sprawie brzmi następująco: „Nie mamy jeszcze oficjalnych informacji dotyczących tej sytuacji. Jednakże jasne jest, że FIFA zabrania ingerencji władz państwa w sprawy związków piłkarskich”.

W przeszłości miały miejsce sytuacje, kiedy FIFA zawieszała za tego typu działania poszczególne związki futbolowe za interwencje w ich struktury władz narodowych.

Nigeryjska federacja piłkarska przeprasza fanów za występ reprezentacji i oświadcza: „Kara jest koniecznym działaniem w sprawie występów reprezentacji Nigerii na międzynarodowych imprezach piłkarskich. Prawdopodobnie na tego typu rozgrywki będziemy typować młodzieżowy zespół, a drużyna seniorska występować będzie podczas meczy towarzyskich”.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcjiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Prezydent Nigerii zawiesił narodowy zespół

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale ExtremeDo góry  //  Sport   »   Piłka nożna   »   Prezydent Nigerii zawiesił narodowy zespół