Primera Division: Atletico upokorzyło Real w derbach Madrytu! (wideo)

2015.02.07//  M. Mikołajczyk
Piłkarze Atletico nie mieli litości dla Realu w derbach Madrytu, które w sobotnie popołudnie odbyły się na Vicente Calderon. „Los Colchoneros” wyraźnie upokorzyli swoich rywali. Podopieczni Diego Simeone zaaplikowali „Królewskim” aż cztery bramki, zachowując przy tym czyste konto.

Gospodarze prowadzenie objęli już w 14. minucie spotkania, gdy po uderzeniu Tiago Mendesa z kilkunastu metrów futbolówka po rękach Ikera Casillasa wpadła do siatki. Chwilę później mistrzowie Hiszpanii powiększyli swoje prowadzenie, kiedy kapitalną przewrotką popisał się Tiago Mendes.
Atletico Madryt

Atletico nie zamierzało spoczywać na laurach i po przerwie znów dwukrotnie „ukuło” swoich przeciwników. Miejscowi po samobójczym trafieniu Raphaela Varane’a wygrywali już 3:0, a tuż przed końcem meczu Cristiano Ronaldo i spółkę całkowicie dobił Mario Mandzukić, doskonale wykorzystując świetne dośrodkowanie Fernando Torresa.
Warto zaznaczyć, że Real wystąpił w nieco osłabionym składzie – Carlo Ancelotti nie mógł tym razem skorzystać z usług kontuzjowanych Sergio Ramosa, Jamesa Rodrigueza, Pepego oraz Luki Modricia.

„Królewscy” pomimo porażki utrzymali się na czele hiszpańskich rozgrywek, z kolei Atletico odniosło czwarte zwycięstwo z rzędu i jak na razie zrównało się punktami z FC Barceloną.

Źródło: inf. własna/youtube.com