Sport   »   Piłka nożna   »   Primera Division: Barcelona rozgromiła Levante

Primera Division: Barcelona rozgromiła Levante

2013.08.19//  P. Rączka
FC Barcelona z bardzo mocnym przytupem rozpoczęła nowy sezon w Primera Division wygrywając aż 7:0 z Levante. Mistrzowie Hiszpanii nie mieli żadnej litości dla rywala i już w pierwszej połowie zdobyli sześć goli. Wydawało się, że wynik dwucyfrowy będzie tylko formalnością, ale po zmianie stron ze zdobywaniem goli nie było już tak łatwo. Wynik otworzył w trzeciej minucie Alexis Sanchez, a następnie gole strzelali Lionel Messi, Dani Alves, Pedro, znów Messi (z rzutu karnego) i Xavi.
Wynik ustalił w 73. minucie Pedro. Od pierwszych minut na ławce rezerwowych zasiadł Andres Iniesta i Neymar. Brazylijczyk pojawił się na placu gry na ostatnie pół godziny. Duma Katalonii była blisko pobicia rekordu, jeśli chodzi o najwyższe zwycięstwo na otwarcie sezonu, ale sztuka tam im się ostatecznie nie udała.