Primera Division: Betis Sewilla wskoczył na fotel lidera

2011.09.23//  D. Pęgiel
Piłkarze Betisu Sewilla wygrali czwarte spotkanie z rzędu i wskoczyli na fotel lidera Primera Division. We wczorajszym pojedynku hiszpańskiej ekstraklasy rewelacyjny beniaminek pokonał Real Saragossa 4:3 (2:1). Bramki strzelali: Roque Santa Cruz (7’, 49’), Salva Sevilla (12’-k) i Benat Etxebarria (47’-k) dla Betisu oraz Efrain Juarez (36’) i Juan Carlos (77’, 79’).
Betis Sewilla
Betis Sewilla Betis Sewilla

Spotkanie świetnie rozpoczęli gospodarze. Wynik otworzył Roque Santa Cruz w siódmej minucie. Pięć minut później było już 2:0, gdy rzut karny wykorzystał Salva Sevilla. Goście zdołali jeszcze przed przerwą zdobyć bramkę kontaktową za sprawą Efraina Juareza, jednak tuż po wznowieniu gry beniaminek dołożył dwa kolejne trafienia - Benata Etxebarrii oraz Roque Santa Cruza. Rozmiary porażki zmniejszył Juana Carlosa, który w końcówce dwukrotnie trafił do siatki rywali.