Primera Division: FC Barcelona pokonała Deportivo La Coruna

2012.10.21//  P. Rączka
Jak się okazuje, nie wystarczy strzelić czterech goli FC Barcelonie, aby wygrać. W meczu. 8. kolejki Primera Division zawodnicy Deportivo La Corunia przegrali 4:5 z wicemistrzami Hiszpanii. Było to jedno z ciekawszych spotkań w Europie w ostatnim czasie, z udziałem topowych drużyn. Kibicie już w pierwszej połowie mogli zobaczyć sześć goli. Duma Katatonii prowadziła 3:0, ale ostatecznie schodziła do szatni przy wyniku 4:2.
Cztery minuty po zmianie stron Mascherano zobaczył czerwoną kartkę i Barcelona musiała grać w osłabieniu. Pomimo tego, że prowadziła już tylko różnicą jednej bramki, zdołała w 77. minucie ponownie powiększyć przewagę. Końcówka była nerwowa, gdyż gospodarze ponownie złapali dystans, ale ostatecznie trzy punkty padły łupem ekipy Vilanovy. Trzy bramki zdobył Messi.