Primera Division: FC Barcelona pokonała Valladolid

2013.05.20//  P. Rączka
W meczu 36. kolejki Primera Division piłkarze FC Barcelony pokonali 2:1 Real Valladolid. Gospodarze przystąpili do tego spotkania bez kontuzjowanego Lionela Messiego, ale tym razem zdołali udźwignąć ciężar gry bez swojego najlepszego zawodnika i odnieśli dosć pewne zwycięstwo. Pierwsza bramka padła w 21. minucie, a piłkę w siatce umieścił Pedro. Wynik jeszcze przed przerwą podwyższył... Marc Valiente, który po rzucie rożnym umieścił piłkę we własnej bramce.
Po zmianie stron Duma Katalonii miała kilka okazji do tego, aby podwyższyć prowadzenie, ale znakomite okazje marnował m.in. Pedro i David Villa. Goście zdołali strzelić bramkę honorową na minutę przed końcem - Victor Perez wykorzystał rzut karny podyktowany po tym, jak Martin Montoya sfaulował Manucho. Do końca sezonu pozostały jeszcze dwie kolejki, a mistrzowie Hiszpanii mają aktualnie 13 punktów przewagi nad Realem Madryt.