Sport   »   Piłka nożna   »   Primera Division: FC Barcelona rozniosła Osasunę

Primera Division: FC Barcelona rozniosła Osasunę

2011.09.18//  D. Pęgiel
FC Barcelona rozniosła Osasunę Pampeluna 8:0 (5:0) w spotkaniu trzeciej kolejki hiszpańskiej Primera Division. Dla przyjezdnych była to najwyższa przegrana od ponad 50 lat. Wówczas w identycznym stosunku ulegli Realowi Madryt.
Wielkie strzelanie rozpoczął w piątej minucie Lionel Messi. Reprezentant Argentyny umieścił piłkę w siatce rywali z najmniejszej odległości po świetnym podaniu Daniela Alvesa. W 13. minucie Messi asystował przy golu Cesca Fabregasa. Na 3:0 w 34. minucie podwyższył David Villa, który zaliczył trafienie po zagraniu Erica Abidala. Chwilę później samobójczego gola zanotował Roversio, a piątą bramke dla Barcy strzelił Messi, któremu podaniem zrewanżował się to Fabregas.
Lionel Messi
Lionel Messi Lionel Messi

W drugiej połowie kataloński zespół zdobył kolejne trzy gole. Najpierw trafienie zaliczył Xavi, wykorzystując podanie Messiego. Argentyńczyk trafił do siatki jako ostatni w 79. minucie, a chwilę wcześniej golkipera gości pokonał Villa. Warto podkreślić, że posiadanie piłki przez Barcelonę wyniosło 83% czasu gry.