Primera Division: FC Barcelona wygrała z Valladolid

2012.12.22//  P. Rączka
W meczu 17. kolejki Primera Division piłkarze FC Barcelony pokonali na wyjeździe 3:1 Real Valladolid. Wicemistrzowie Hiszpanii grali w tym meczu bez swojej trenera, który w piątek przeszedł operację ślinianki przyusznej, a już w sobotę oglądał swoich podopiecznych w telewizorze we własnym domu. Duma Katalonii długo męczyła się z dobrze spisującymi się w defensywie rywalami, ale tuż przed przerwą Xavi wykończył koronkową akcję kolegów i dał prowadzenie drużynie.
Choć Valladolid po przerwie starało się zaskoczyć Barcelonę grą ofensywną, to jednak okazało się to wodą na młyn. Goście prezentowali się coraz lepiej, a dowodem tego była 91 bramka Messiego zdobyta w 59. minucie. Tuż przed końcem końcem Guera zdołał zdobyć gola kontaktowego, ale chwilę później Tello pokazał rywalom kto był lepszy w tym meczu, ustalając wynik.