Primera Division: FC Barcelona wysoko pokonała Rayo Vallecano

2011.11.30//  P. Rączka
FC Barcelona pokonała 4:0 Rayo Vallecano w meczu 17. kolejki Primera Division. Mecz ten został rozegrany awansem, gdyż w grudniu mistrzowie Hiszpanii wezmą udział w Klubowych Mistrzostwach Świata. Goście zdołali utrzymać korzystny wynik tylko przez pół godziny gry. Później dwukrotnie przypomniał o sobie znakomity Alexis Sanchez, który pomału wraca do wysokiej formy. Przed przerwą wynik podwyższył jeszcze David Villa .
W drugiej połowie Duma Katalonii już nieco zwolniła tempo gry, oszczędzając siły na kolejne mecze. W 50. minucie wynik spotkania ustalił niezawodny Lionel Messi. Piłkarze Barcelony mają teraz trzy punkty straty do Realu Madryt, choć trzeba pamiętać, że mają jeden mecz rozegrany więcej.