2011.02.06//  D. Pęgiel
Piłkarze FC Barcelony wygrali na własnym boisku z Atletico Madryt 3:0, sobotnie spotkanie Primera Division. Bohaterem meczu został Lionel Messi, którego gole pozwoliły Blaugranie pobić 50-letni rekord stołecznego Realu.
Atletico z Sergio Aguero i Diego Forlanem w składzie nie było w stanie utrzymać rekordu rywala zza miedzy, który został ustalony w sezonie 1960/61. Wówczas Real wygrał 15 kolejnych spotkań w hiszpańskiej ekstraklasie.
Lionel Messi
Lionel Messi Lionel Messi

Los Colchoneros skutecznie odpierali ataki Barcelony do 16. minuty , kiedy to Argentyńczyk po raz pierwszy pokonał Davida De Geę. Drugą bramkę Messi zafundował rywalom 15 minut przed przerwą, a dzieła zniszczenia dopełnił 11 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Tym samym filigranowy pomocnik katalońskiej ekipy zanotowała 24. trafienie w 22. kolejce Primera Division.

Źródło: eurosport.pl