2014.05.04//  M. Mikołajczyk
Piłkarze FC Barcelony nie stanęli w sobotni wieczór na wysokości zadania. „Duma Katalonii” niespodziewanie straciła punkty w meczu 36. kolejki Primera Division, remisując u siebie 2 do 2 z Getafe. Podopieczni Gerarda Martino stracili więc szanse na zdobycie w tym roku mistrzostwa Hiszpanii.

„Barca” zgodnie z przewidywaniami szybko objęła prowadzenie. Już w 23. minucie piłkę do siatki skierował niezawodny Lionel Messi, ale jeszcze przed przerwą odpowiedzieli skazywani na pożarcie goście. Gola na wyrównanie strzelił Angel Lafita.
FC Barcelona
Leo Messi
Cesc Fabregas

W 67. minucie „Blaugrana” po akcji Cesca Fabregasa i Alexisa Sancheza wygrywała 2:1 i wydawało się, że gospodarzom nic nie odbierze już na Camp Nou kompletu trzech punktów. Tym czasem w doliczonym czasie gry końcowy rezultat spotkania ustalił Lafita, który znów pokonał Pinto i całkowicie uciszył stadion w Barcelonie.
Getafe rzutem na taśmę zdobyło więc na wyjeździe niezwykle cenne „oczko” w walce o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej, z kolei „Duma Katalonii” prawdopodobnie odpadła już z rywalizacji o tytuł mistrza kraju.

W innych spotkaniach Primera Division Malaga przegrała 0:1 z Elche, Osasuna musiała uznać wyższość Celta Vigo, a skromne zwycięstwo nad Espanyolem odniosło pozostające w strefie spadkowej Valladolid. Z kolei w piątek Athletic Bilbao rozbiło 3 do 0 Vallecano, zapewniając sobie po szesnastu latach udział w eliminacjach Ligi Mistrzów.