Sport   »   Piłka nożna   »   Primera Division: Levante pokonało Betis Sewilla

Primera Division: Levante pokonało Betis Sewilla

2012.03.06//  P. Rączka
W ostatnim meczu 26. kolejki hiszpańskiej Primera Division piłkarze Levante pokonali 3:1 Betis Sewilla. Dzięki tej wygranej podopieczni Juana Ignacio Martíneza wskoczyli na 4. miejsce w tabeli ligi hiszpańskiej. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 36. minucie, a precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Jose Barkero. Po chwili "Żaby" prowadziły już różnicą dwóch goli, a piłkę w siatce strzałem głową umieścił Xavi Torress.
Wysokie prowadzenie troszkę rozluźniło szyki obronne ekipy z Estadio Ciudad de Valencia, a błąd defensywy wykorzystał jeszcze przed przerwą Jorge Molina. Wynik ustalił zaraz po zmianie stron Arouna Kone. Levante ma obecnie pięć punktów straty do lokalnego rywala - Valencii.