2014.11.02//  M. Mikołajczyk
Piłkarze Realu Madryt zrobili swoje i zgodnie z przewidywaniami nie mieli żadnych problemów z pokonaniem Granady. „Królewscy” w meczu 10. kolejki Primera Division rozbili na wyjeździe swoich rywali 4:0.

Drużyna z Santiago Bernabeu prowadzenie objęła już w 2. minucie spotkania, gdy na listę strzelców wpisał się Cristiano Ronaldo. W środku pierwszej połowy wspaniałym uderzeniem w okienko bramki popisał się Kolumbijczyk James Rodriguez. Tuż po przerwie przyjezdni nie zamierzali zwalniać tempa i futbolówkę do siatki skierował Karim Benzema, a pod koniec pojedynku samobójcze trafienie przypisano Jeanowi Babinowi.
Zdobywcy tegorocznej edycji Champions League „wskoczyli” na fotel lidera hiszpańskich rozgrywek, który opuściła FC Barcelona. „Duma Katalonii” zaliczyła poważną „wpadkę”, sensacyjnie przegrywając u siebie 1:0 z Celta Vigo. Z kolei na Vincente Calderon Atletico Madryt wygrało 4:2 z Cordobą.