2012.02.27//  P. Rączka
Piłkarze Realu Madryt pokonali 1:0 w wyjazdowym spotkaniu Rayo Vallecano w meczu 24. kolejki Primera Division. Nie był to łatwy mecz dla podopiecznych Jose Mourinho, którzy musieli zostawić dużo zdrowia na boisku rywala, aby zdobyć cenne trzy punkty. Od 20. minuty Królewscy powinni grać w dziesiątkę, bowiem bezmyślnie w polu karnym uderzył rywala z łokcia Sergio Ramos - sędzia jednak nie zareagował.
Drugą połowę Real zaczął odważniej i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 54. minucie Cristiano Ronaldo popisał się fenomenalnym uderzeniem, oddając mocny strzał... piętą, który wpadł do bramki. Do końca meczu wyników mógł kilkukrotnie ulec zmianie, lecz ostatecznie gracze z Madrytu odnieśli dziewiąte zwycięstwo z rzędu na wyjeździe, co jest nowym rekordem ligi.

- W takich miejscach łatwo o stratę punktów. Rayo nie zasłużyło na porażkę, wszyscy się z tym zgadzamy. Jednak nie zgodzę się z tym, że nie zagraliśmy dobrego meczu. Remis byłby sprawiedliwszy, bo nasz rywal był dzisiaj fantastyczny. Mieli trzy klarowne okazje. My także stworzyliśmy swoje szanse po kontrach. Zasłużyli jednak na to, żeby mówić, że "Rayo zasłużyło na więcej" - powiedział Jose Mourinho na konferencji prasowej.