Primera Division: Real Madryt stracił punkty. FC Barcelona mistrzem

2013.05.12//  P. Rączka
W meczu 35. kolejki Primera Division piłkarze Espanyol Barcelona zremisowali na własnym stadionie z Realem Madryt 1:1. Wynik ten oznacza, że drużyna FC Barcelony, która w niedziele zagra z Atletico Madryt, bez wychodzenia na boisko została mistrzem Hiszpanii. Królewscy wybiegli na murawę bez Cristiano Ronaldo, a jego brak był mocno widoczny w ofensywie. Pierwszą bramkę strzelił Christian Stuani, który pokonał Lopeza w 24. minucie.
Pięć minut później powinno być 2:0, ale sędzia popełnił błąd nie uznając bramki, twierdząc, iż Hectora Moreno popełnił faul na Xabim Alonso. Po zmianie stron na placu gry pojawił się Ronaldo, który rozruszał nieco grę swoich kolegów. Wyrównanie przyszło przed upływem gry. Luka Modrić dośrodkował w pole karne, a Gonzalo Higuain musnął tylko piłkę głową. Choć gra się zaostrzała im bliżej było końca, to jednak wynik nie uległ już zmianie.