Primera Division: Real Madryt zdemolował Rayo Vallecano

2011.09.25//  D. Pęgiel
Piłkarze Realu Madryt pokonali Rayo Vallecano 6:2 (2:1) w rozegranym na Santiago Bernabeu spotkaniu piątej kolejki Primera Division. Bramki w tym meczu strzelili: Cristiano Ronaldo (39’, 51’-k, 84’-k), Gonzalo Higuain (45’), Raphael Varane (67’) i Karim Benzema (73’) dla gospodarzy oraz Michu (1’, 55’) dla Rayo.
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo

Goście objęli prowadzenie już w 15. sekundzie za sprawą Michu. Real odpowiedział dopiero w 39. minucie bramką Cristiano Ronaldo. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy piłkarze Jose Mourinho zdołali jeszcze wyjść na prowadzenie. Gola na 2:1 zdobył Gonzalo Higuain.

Na początku drugiej połowy stołeczny zespół podwyższył na 3:1 -rzut karny wykorzystał Ronaldo. Chwilę później gola kontaktowego zdobył Michu. Od 57. minuty Real grał w osłabieniu, gdyż drugą żółtą kartkę zobaczył Angel di Maria. Paradoksalnie dopiero po stracie zawodnika gospodarze na dobre się rozkręcili i do końca spotkania zdołali strzelić jeszcze trzy bramki. Piłkę do siatki rywali wbili Varane, Benzema i Ronaldo.