Primera Division: Real Mallorca postraszył Real Madryt

2012.01.15//  P. Rączka
Piłkarze Realu Madryt w meczu 18. kolejki Primera Division pokonali 2:1 w wyjazdowym spotkaniu Real Mallorca. Zwycięstwo nie przyszło łatwo graczom Jose Mourinho, którzy o trzy punkty musieli walczyć do ostatnich minut. Od pierwszego gwizda arbitra było widać, że goście są już myślami przy zbliżających się Gran Derbi w Pucharze Króla. Gospodarze wykorzystali nieporadność rywali i w 39. minucie Tomer Hemed dał prowadzenie swojej drużynie.
Piłkarze z Madrytu musieli w szatni dostać ostrą reprymendę, bowiem po przerwie zaczęli grać o niebo lepiej. Wyrównanie przyszło dopiero w 72. minucie, a na listę strzelców wpisał się Gonzalo Higuain. Chwilę wcześniej Mallorca powinna prowadzić 2:0, lecz sędzia niesłusznie pokazał spalonego. Zwycięskiego gola na pięć minut przed końcem meczu zdobył Jose Callejon.

- Nie ma drugiego trenera, który potrafi tak motywować swoich zawodników, jak Jose Mourinho. To fenomenalny strateg i osoba, która potrafi zmotywować zespół w każdej sytuacji. W przerwie trener dał nam do zrozumienia, że musimy zmienić swoje nastawienie i zacząć grać w piłkę - jego słowa poskutkowały i mogliśmy cieszyć się z wywalczenia trzech punktów. To co powiedział w szatni Mourinho niech pozostanie pomiędzy trenerem a zawodnikami, ale uwierzcie, że naprawdę pomogło - powiedział Higuain.