Primera Division: Real Sociedad zremisował z Realem Madryt

2013.05.26//  P. Rączka
W najciekawszym meczu 37. kolejki Primera Division piłkarze Realu Sociedad San Sebastian zremisowali 3:3 z Realem Madryt i ciągle mają szansę na to, aby zająć czwarte miejsce w tabeli, dające prawo gry w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Jose Mourinho postanowił wystawić na to spotkanie rezerwowy skład, co dla gospodarzy było dobrą wiadomością. Rywalizacja była toczona w szybkim tempie, a obie drużyny cały czas atakowały bramkę przeciwnika, grając otwarty futbol.
Od 6. minuty Królewscy prowadzili 1:0 po trafieniu Gonzalo Higuaina. W drugiej połowie na 2:0 podwyższył Jose Callejon i wydawało się, że jest już po meczu. Po godzinie gry Xabi Prieto trafił jednak z rzutu karnego, a chwilę później Antoine Griezmann doprowadził do wyrównania. Goście ponownie zdołali objąć prowadzenie po bramce Mesuta Oezila, ale w końcówce spotkania punkt uratował Prieto.