Primera Divison: Real Madryt pewnie pokonał Sevillę

2012.04.29//  P. Rączka
Piłkarze Realu Madryt pokonali 3:0 Seville FC w 35. kolejce Primera Division. Królewscy po tym zwycięstwie mogą być już praktycznie pewni zdobycia mistrzowskiego tytułu. Spotkanie które było rozgrywane w niedzielne popołudnie, miało iście piknikową atmosferę. Pierwsza bramka padła w 19. minucie spotkania - Karim Benzema zagrał piłkę na lewą stronę do Cristiano Ronaldo, ten wymanewrował obrońcę i umieścił ją w siatce.
Podopieczni Jose Mourinho zaraz na początku drugiej połowy zdobyli kolejne bramki, a w głównej roli dwukrotnie wystąpił francuski napastnik. W 48. minucie Benzema wykorzystał podanie Angela Di Marii, a cztery minuty później ustalił wynik po wrzutce Sergio Ramosa.

- Ta drużyna zasługuje na mistrzostwo. Ci zawodnicy mają mentalność i charakter mistrzów. Zapracowali na to. Są zmęczeni i poobijani, ale odpowiedzieli na potrzeby drużyny. Wygranie Ligi niczego nie uleczy, bo Liga to Liga, nie ma nic wspólnego z innymi rozgrywkami. To po prostu jeden z celów i osiągnięcie go jest świetne. To nasz najważniejszy cel - powiedział po meczu Aitor Karanka.