Puchar Anglii: Mancheste City wyeliminował Chelsea Londyn

2013.04.15//  P. Rączka
Piłkarze Manchesteru City pokonali 2:1 Chelsea Londyn w półfinale Pucharu Anglii rozgrywanym na stadionie Wembley i zagrają w wielkim finale, gdzie ich rywalem będzie Wigan Athletic. Obie drużyny od samego początku prezentowały się bardzo dobrze, mając świadomość tego, iż zwycięstwo tego dnia mocno przybliża ich do wywalczenia jakiegokolwiek trofeum w tym sezonie.
Pierwszą bramkę zdobyli gracze The Citizens, którzy w 35. minucie pokonali Petra Cecha, a dokładnie uczynił to Samir Nasri. Jeszcze przed przerwą piłki do pustej bramki nie zdołał umieścić Kompany, jednak zaraz po zmianie stron wynik podwyższył Aguero, oddając precyzyjny strzał głową. The Blues dość szybko odpowiedzieli trafieniem Demba Ba i później mocno rzucili się na rywali szukając wyrównania. Okazji nie brakowało, ale za to brakowało szczęścia.