2014.04.20//  M. Mikołajczyk
Reprezentacja polskich tenisistek osiągnęła w niedzielę wielki sukces. Biało-czerwone po bardzo zaciętej batalii pokonały 3:2 Hiszpanki i wywalczyły upragniony awans do Grupy Światowej Pucharu Federacji. Naszą drużynę do elity poprowadziła Agnieszka Radwańska.

Po singlowych pojedynkach na tablicy wyników widniał remis 2:2. „Isia” dwukrotnie zrobiła swoje i bez problemu wygrała oba spotkania. Tego samego nie można powiedzieć o jej młodszej siostrze. Urszula Radwańska była bezradna w konfrontacjach z Silvią Soler-Espinosą oraz Marią-Teresą Torro-Flor. O tym, kto wygra mecz, zadecydował więc debel.
Agnieszk Radwańska
Urszula Radwańska
Alicja Rosolska

Tomasz Wiktorowski do decydującej walki w miejsce Pauli Kani nominował doskonale dysponowaną Agnieszkę Radwańską oraz Alicję Rosolską. Nasze rodaczki w pierwszym secie toczyły bardzo wyrównany bój, ale w najważniejszym momencie przełamały gospodynie i zwyciężyły w partii otwarcia 6:4. W drugim secie Polki poszły za ciosem i od początku dyktowały warunki na stadionie olimpijskim w Barcelonie. Biało-czerwone oddały swoim przeciwniczkom zaledwie dwa gemy, imponując solidnymi podaniami i niesamowitą ambicją.

Triumf naszych tenisistek w deblu sprawił, że Radwańskie i spółka po 20 latach zdobyły dla Polski miejsce w światowej elicie.

Wynik meczu: Polska 3:2 Hiszpania

Agnieszka Radwańska 6:2, 6:2 Silvia Soler-Espinosa
Urszula Radwańska 6:4, 0:6, 1:6 Maria-Teresa Torro-Flor
Agnieszka Radwańska 6:3, 6:2 Maria-Teresa Torro-Flor
Urszula Radwańska 1:6, 3:6 Silvia Soler-Espinosa
Agnieszka Radwańska/Alicja Rosolska 6:4, 6:2 Anabel Medina/Silvia Soler-Espinosa