Sport   »   Tenis   »   Puchar Hopmana: Polska przegrała z Francją w finale

Tenis

Puchar Hopmana: Polska przegrała z Francją w finale

2014.01.04//  P. Rączka
W finale Pucharu Hopmana reprezentacja polskich tenisistów przegrała z Francją. Agnieszka Radwańska i Grzegorz Panfil polegli w decydującym meczu w mikście z parą Alize Cornet - Jo-Wilfried Tsonga 0:6, 2:6. Rywalizacja rozpoczęła się od dość łatwego zwycięstwa doświadczonego zawodnika Trójkolorowych nad naszym graczem - 3:6, 6:3, 3:6. Zaraz po tym meczu Isia wygrała 6:3, 6:7 (7-9), 6:2 z Alize Cornet. Przy stanie 1-1 o wszystkim miało zadecydować spotkanie w mikście.

Już pierwszy set decydującego starcia pokazał, że łatwo nie będzie. Polacy nie potrafili nawiązać nawet minimalnej walki z francuskim duetem. Pierwszy set trwał zaledwie 18 minut, a nasi tenisiści nie wygrali nawet gema. Druga odsłona wyglądała już nieco lepiej, ale i tak do zwycięstwa była bardzo daleka i kręta droga.