Puchar Konfederacji dla Brazylii. Sensacji nie było

2009.06.28//  Rafał Bednarz
W finale Pucharu Konfederacji rozegranego na stadionie w Johannesburgu Brazylia pokonała drużynę z USA 3:2.

Cóż to był za finał! Mecz bez wątpienia był godnym zwieńczeniem całej imprezy. Od początku spotkania atakowali Brazylijczycy, jednak to Amerykanie zdobyli pierwszą bramkę już w 10 minucie spotkania po strzale Dempseya. Brazylijczycy rzucili się do odrabiania strat, jednak amerykańska obrona działała bez zarzutu. Drużyna Brazylii raziła niedokładnymi podaniami - widać było, że nieoczekiwany obrót spraw lekko wytrącił ich z równowagi.

Puchar Konfederacji Brazylia USA Mecz godny finału...
Najgorsze dopiero miało nastąpić. W 27 minucie po kontrze Amerykanów, piłkę do bramki wpakował Donovan i było już 2:0 dla USA. Sensacja wisiała w powietrzu. Druga połowa spotkania rozpoczęła się mocnym akordem. Już w 46 minucie. Luis Fabiano przepięknym strzałem zdobył bramkę kontaktową dla Brazylii.

Po piętnastu minutach mogło być 2:2 jednak sędzia popełnił błąd nie uznając bramki. Co się odwlecze to nie uciecze... W 74 minucie ponownie dał o sobie znać Luis Fabiano - zrobił to w najlepszy możliwy sposób - strzelił swojego 5 gola w turnieju.
W 85 minucie spotkania Brazylia przypieczętowała niesamowitą pogoń w drugiej połowie. Po dośrodkowani z rzutu rożnego, Lucio strzałem głową pokonał Tima Howarda i ustalił wynik spotkania na 3:2 dla Brazylii.