Puchar Króla: FC Barcelona pokonała Cordobę. Messi bohaterem

2012.12.12//  P. Rączka
88. trafień ma już na koncie w tym roku kalendarzowym Lionel Messi. Tym razem Argentyńczyk dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w spotkaniu o Puchar Króla, gdzie jego FC Barcelona wygrała na wyjeździe 2:0 z Cordobą. Choć gospodarze w pierwszych minutach postraszyli wicemistrzów Hiszpanii, to jednak już w 11. minucie Villa zagrał w sytuacji sam na sam do niepilnowanego kolegi, a temu pozostało tylko umieścić piłkę w bramce.
Duma Katalonii szukała kolejnych goli, ale przeciwnicy dzielnie się bronili. Dopiero na kwadrans przed końcem Messi zapewnił spokój swojej drużynie, wykorzystując dobre dogranie od Alexisa Sancheza. Podopieczni Tito Vilanova mogą być już pewnie awansu do kolejnej fazy i teraz tylko skupić się na rozgrywkach Primera Division.