Puchar Króla: FC Barcelona rozgromiła l'Hospitalet

2011.12.23//  P. Rączka
Po zdobyciu klubowego mistrzostwa świata piłkarze FC Barcelony nie zwalniają tempa. Tym razem zespół Josepa Guardioli pokonał aż 9:0 l'Hospitalet w 1/16 Copa del Rey. W pierwszym meczu obu drużyn Katalończycy wygrali zaledwie 1:0. W składzie mistrzów Hiszpanii znalazło się tylko kilku piłkarzy z podstawowego składu m.in. Xavi i Iniesta. Obaj reprezentanci kraju poprowadzili swoich młodszych kolegów do wysokiego zwycięstwa.
Wynik już w 11. minucie meczu otworzył Pedro, skutecznie egzekwując rzut karny. Chwilę później po koronkowej akcji na listę strzelców wpisał się Iniesta. Na kolejną bramkę kibice musieli czekać zaledwie cztery minuty, kiedy to Thiago Alcantara zabrał piłkę obrońcy i po chwili umieścił ją w siatce. Przed przerwą rozpędzona Barcelona zdobyła jeszcze dwa gole. Najpier Xavi wykorzystał dobre podanie Fabregasa, a niedługo potem Cristian Tello popisał się fantastyczną indywidualną akcją.
Mecz ten w drugiej połowie ciągle wyglądał jak gierka treningowa, lecz padły już "tylko" cztery gole. Ich autorami byli kolejno: Isaac Cuenca, Thiago Alcantara, Cristian Tello i na koniec ponownie Cuenca. Goście mogą być zadowoleni z tego, że nie została złamana magiczna granica dziesięciu bramek, gdyż zespół z Katalonii oddał aż trzydzieści celnych strzałów na bramkę.