Sport   »   Piłka nożna   »   Puchar Króla: Polska lepsza od Tajlandii

Puchar Króla: Polska lepsza od Tajlandii

2010.01.20//  S. Kozak
Polska reprezentacja pod wodzą Franciszka Smudy pokonała w dzisiejszym meczu Tajlandię 3:1. Był to drugi mecz Polaków w turnieju o Puchar Króla. W sobotę zmierzą się z Singapurem.

Tajlandia jest 105. drużyną w rankingu FIFA, ale trener polskich zawodników nie był pewny zwycięstwa. Dzisiaj podopieczni Smudy zaprezentowali się z lepszej strony niż ostatnio w porażce z Danią 1:3.
Franciszek Smuda Franciszek Smuda

W 43. minucie, za sprawą Kamila Glika, wpadła pierwsza bramka. W drugiej połowie wynik podnieśli Patryk Małecki i Marcin Robak. Czerwoną kartkę zobaczył Sławomir Peszko, który w końcówce meczu osłabił swoją drużynę.

Na murawie nie pojawił się tym razem Mariusz Pawełek. W bramce stanął Sebastian Przyrowski, który spisał się o wiele lepiej od poprzednika. Udało mu się nawet obronić rzut karny, ale decyzją sędziego został on powtórzony, a dobra obrona już nie.