Sport   »   Tenis   »   Qatar Open: Kubot pokonał Stachowskiego

Qatar Open: Kubot pokonał Stachowskiego

2010.01.06//  S. Kozak
Druga runda turnieju Qatar Open przebiegła pomyślnie dla Łukasza Kubota, który pokonał Ukraińca Serhija Stachowskiego 6:2, 7:6(5). Było to trzecie spotkanie tenisistów i trzecie wygrane przez Polaka.
Łukasz Kubot Łukasz Kubot

Prawie dwugodzinny mecz Kubot rozpoczął od świetnych serwisów. W pierwszej partii dominował na korcie i uniemożliwił rywalowi efektywną grę. Dopiero w końcówce seta Ukrainiec pokazał, że łatwo nie odpuści.

W drugim secie Stachowski ostro wziął się do gry i nie miał dużych problemów z wygrywaniem swoich gemów serwisowych. Kubot jednak zachował zimną krew w najważniejszych momentach.

O losach spotkania zadecydował tie-break, w którym Polak szybko uzyskał prowadzenie 3:1. Parta ta zakończyła się wynikiem 7:5 i dała Łukaszowi Kubotowi zwycięstwo.

W kolejnej rundzie naprzeciwko Polaka stanie Viktor Troicki z Serbii. Sportowcy spotkali się w zeszłym roku na kortach Rolanda Garrosa, gdzie po czterech godzinach walki lepszym okazał się Troicki.