Sport   »   Aktualności   »   Rafał Majka triumfatorem Tour de Pologne!

Aktualności

rss

Rafał Majka triumfatorem Tour de Pologne!

2014.08.09//  M. Mikołajczyk
9 sierpnia 2014 roku – ta data złotymi zgłoskami zapisze się do kart historii polskiego kolarstwa. Nasz największy narodowy wyścig wygrał w sobotę Rafał Majka. Skromny chłopak z Zegartowic na etapie jazdy indywidualnej na czas był trzynasty, ale utrzymał wywalczoną w piątek przewagę i w znakomitym stylu sięgnął po zwycięstwo w „generalce”.
Rafał Majka
Tour de Pologne
Tour de Pologne

Biało–czerwony po kapitalnym występie w „Wielkiej Pętli” i podczas ulicznych kryteriów nie miał w ogóle czasu na odpoczynek przed tygodniowym wyścigiem Tour de Pologne, ale jak się okazało, nadal nie przestaje zadziwiać. Kolega z grupy Alberto Contadora doskonale poradził sobie z presją i na 25. kilometrowym odcinku w Krakowie uzyskał znakomity rezultat, choć jego rywale z Hiszpanii także nie mieli zamiaru oszczędzać sił i wspięli się na wyżyny swoich możliwości.
Tour de Pologne
Tour de Pologne
Tour de Pologne

Sukces Majce nie przyszedł jednak łatwo, bo jego przewaga w końcowej tabeli nad drugim, Jonem Izaguirre wyniosła ostatecznie zaledwie 8 sekund. Kluczem do wygranej naszego rodaka był przede wszystkim solowy atak na trasie do Bukowiny Tatrzańskiej, dzięki któremu zyskał niezwykle cenne sekundy.

Zawodnik z drużyny Tinkoff–Saxo po 11 latach powtórzył wyczyn Cezarego Zamany i przyćmił piątą lokatę w „generalce” Przemysława Niemca oraz zdobycie koszulki najlepszego górala przez ambitnie zabierającego się do ucieczek Macieja Paterskiego.

„Czasówka” w dawnej stolicy Polski padła łupem Kristofa Vandevale, który samotnie przejechał ten etap w ciągu 29 minut i 18 sekund. Za plecami Belga uplasowali się Adriano Malori oraz Stephen Cummings. Sporym zagrożeniem dla Majki na półmetku rywalizacji był Christophe Riblon. Francuz źle rozłożył jednak swoje siły i na końcowym fragmencie odcinka zdecydowanie spuścił z tonu, odnotowując dziewiąty wynik.

Końcowa klasyfikacja generalna 71. Tour de Pologne:
1. Rafał Majka POLSKA 30:16,18
2. Jon Izaguirre Insausti Hiszpania +0:00,08
3. Benat Inxausti Elorriaga Hiszpania +0:00,22
4. Christophe Riblon Francja +0:00,34
5. Przemysław Niemiec Polska +0:01,20
11. Marek Rutkiewicz Polska +0:01,55
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcji

Źródło: inf. własna


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Rafał Majka triumfatorem Tour de Pologne!

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale ExtremeDo góry  //  Sport   »   Aktualności   »   Rafał Majka triumfatorem Tour de Pologne!