Sport   »   Piłka nożna   »   Real Madryt pokonał Valencię w Primera Division

Real Madryt pokonał Valencię w Primera Division

2013.12.23//  P. Rączka
Piłkarze Realu Madryt pokonali na wyjeździe 2:3 Valencię w najciekawszym spotkaniu 17. kolejki Primera Divison. Nie był to łatwy mecz dla Królewskich, którzy musieli się sporo napracować, aby wywieźć z ciężkiego terenu komplet punktów. Wynik tuż przed upływem pół godziny gry otworzył Angel di Maria, ale chwilę później wyrównał Pablo Piatti. Jeszcze przed przerwą na kolejne prowadzenie zespół wicemistrzów Hiszpanii wyprowadził Cristiano Ronaldo, ale sędzia nie zauważył, że znajdował się on na ewidentnym spalonym.
W 62. minucie po raz kolejny mogłoby się wydawać, że znikąd przyszło wyrównanie – tym razem dał je Jeremy Mathieu. Goście przez cały mecz mocno naciskali rywali, ale widmo utraty punktów było i tak bardzo bliskie. Drużynę Ancelottiego uratował rezerwowy Jese Rodrigueza, który na osiem minut przed końcem strzelił zwycięskiego gola.