Real Madryt z Superpucharem Europy! Dwie bramki Cristiano Ronaldo!

2014.08.12//  M. Mikołajczyk
Piłkarze Realu Madryt odnieśli we wtorkowy wieczór przekonywujące zwycięstwo nad Sevillą FC. „Królewscy” pokonali na stadionie w Cardiff triumfatora Ligi Europejskiej 2:0 i w pełni zasłużenie zdobyli Superpuchar Europy.

Bohaterem meczu był bez wątpienia Cristiano Ronaldo. Portugalczyk dwukrotnie skierował piłkę do siatki, w 30. oraz 49. minucie. Podopieczny Carlo Ancelottiego najpierw na listę strzelców wpisał się po dośrodkowaniu w pole karne Garetha Bale’a, a potem zdobył gola z kilkunastu metrów po podaniu Karima Benzemy.
Cristiano Ronaldo
Real Madryt

Madrycki klub poprzednio po te trofeum sięgnął 12 lat temu, gdy pokonał 3:1 Feyenoord Rotterdam. „Królewscy” wystąpili w Anglii w swoim najsilniejszym składzie z najlepszym strzelcem MŚ w Brazylii, Kolumbijczykiem Jamesem Rodriguezem. W barwach przegranej drużyny całe 90 minut zagrał za to Grzegorz Krychowiak, który zaprezentował się z dobrej strony.

Wynik Superpucharu Europy 2014: Real Madryt 2:0(1:0) Sevilla FC.