Real Madryt zdobył Klubowe Mistrzostwo Świata! (wideo)

2014.12.21//  M. Mikołajczyk
Reprezentanci Realu Madryt zgodnie z przewidywaniami sięgnęli w 2014 roku po kolejne piłkarskie trofeum. „Królewscy” tym razem zdobyli Klubowe Mistrzostwo Świata, pokonując w finale imprezy 2:0 San Lorenzo. Zespół ze Santiago Bernabeu nie miał problemów z odniesieniem zwycięstwa i zasłużenie dołożył do swojej bogatej kolekcji następny skalp.
Real Madryt
Cristiano Ronaldo

Triumfatorzy Ligi Mistrzów prowadzenie objęli jeszcze przed przerwą, bo w 37. minucie. To właśnie wtedy wspaniałym uderzeniem głową popisał się Sergio Ramos, który „wpakował” futbolówkę do siatki po dośrodkowaniu w pole karne Toniego Kroosa. W drugiej połowie przysłowiową kropkę nad „i” postawił Gareth Bale. Walijczyk po podaniu od Isco ustalił rezultat meczu na 2:0, a koszmarny błąd w tej sytuacji popełnił bramkarz argentyńskiej ekipy.
Z kolei w pojedynku o trzecie miejsce lepsi okazali się zawodnicy Auckland City, którzy po rzutach karnych ograli Cruz Azul.

Źródło: inf. własna/youtube.com