Sport   »   Piłka nożna   »   Reprezentacja Korei Północnej na dywaniku u oficjeli

Piłka nożna

rss

Reprezentacja Korei Północnej na dywaniku u oficjeli

2010.07.28//  I. Rupa
Selekcjoner, Kim Jong-Hun oraz piłkarze Korei Północnej zostali wezwani przez oficjeli na specjalne spotkanie. Sprawa dotyczyła trzech przegranych meczów grupowych na Mistrzostwach Świata w RPA. Do spotkania doszło drugiego lipca w Pałacu Ludowym - w stołecznym Pjongjangu.
Reprezentanci Korei zostali przyjęci przez ministra sportu - Pak Myong Chola oraz czterystu innych oficjeli na trwającym sześć godzin spotkaniu za zamkniętymi drzwiami. Na końcu posiedzenia, koreańscy piłkarze zostali zmuszeni do skarcenia selekcjonera - Kima Jong-Hunowa. Ze spotkania wykluczeni zostali zawodnicy pochodzący z Japonii - Jong Tae Se i An Yong Hak.
Korea Północna Reprezentacja...
Korea Północna ...Korei Północnej...
Korea Północna ...na dywaniku

Jeden z zawodników rewelacyjnej kadry na mundialu w 1966 roku - Pak Du Ik - obiecywał, że piłkarzy na lotnisku przywitają tłumy kibiców i działaczy, niezależnie od wyników jakie przywiozą.

„Nie byliśmy w stanie awansować do drugiej rundy, ale walczyliśmy odważnie, nie zawiedliśmy oczekiwań. Być może część naszych kibiców nie akceptuje rezultatów naszych meczów, ale wierzę, że pozostali przyjmą nas z otwartymi ramionami mówił przed ostatnim meczem grupowym.” – powiedział selekcjoner Korei.

Porażka z Portugalią była pierwszym meczem pokazanym przez północnokoreańską telewizję od początku do końca, co może mieć spore znaczenie w kontekście ich ewentualnego losu - cały naród widział tą klęskę.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcji

Źródło: sport.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Reprezentacja Korei Północnej na dywaniku u oficjeli

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle

W dziale ExtremeDo góry  //  Sport   »   Piłka nożna   »   Reprezentacja Korei Północnej na dywaniku u oficjeli