2014.12.16//  M. Mikołajczyk
We wtorkowy wieczór odbyły się cztery spotkania 16. kolejki Bundesligi. Bayern Monachium tym razem przed własną publicznością zmierzył się z Freiburgiem i zgodnie z przewidywaniami sięgnął po swoje trzynaste zwycięstwo w ligowym sezonie. Bawarczycy w dalszym ciągu pozostają niepokonani i systematycznie umacniają się na pozycji lidera niemieckich rozgrywek.
Robert Lewandowski
Faule w piłce nożnej

Podopieczni Pepe’a Guardioli następne trzy punkty zagwarantowali sobie po skutecznych uderzeniach głową Arjena Robbena oraz Thomasa Muellera.

W wyjściowym składzie gospodarzy znalazł się Robert Lewandowski. Polak spędził na boisku 45 minut i po przerwie nie wyszed już na murawę. Biało-czerwonego w dalszej części meczu zastąpił Bastian Schweinsteiger.

Nasz rodak kontuzji nabawił się już w 28. minucie, kiedy został brutalnie sfaulowany przez Juliana Schustera. Nogi „Lewego” odczuły przewinienie zawodnika gości, a on sam miał kłopoty ze stawem skokowym.

W innych spotkaniach Bundesligi VfB Stuttgart skromnie, bo 1:0 ograł na wyjeździe Hamburger SV, Hannover pokonał u siebie 2:0 rewelacyjny Augsburg, zaś FC Koeln zremisowało 0:0 z Mainz.

Źródło: inf. własna/twitter.com/sportinglife.com