2014.11.22//  M. Mikołajczyk
Piłkarze Bayernu Monachium na własnym stadionie nie dali żadnych szans drużynie z Hoffenheim w meczu 12. kolejki Bundesligi. Bawarczycy w cuglach wygrali w sobotę 4:0 i umocnili się na pozycji lidera niemieckich rozgrywek.

Gospodarze prowadzenie objęli już w 23. minucie, kiedy kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Mario Goetze. Jeszcze przed przerwą wynik na 2:0 „główką” podwyższył Robert Lewandowski. Polak doskonale wykorzystał dośrodkowanie w pole karne Arjena Robbena. W drugiej połowie to nasz rodak świetnym podaniem pomógł w zdobyciu gola utytułowanemu Holendrowi, a w 86. minucie przyjezdnych mocnym strzałem całkowicie dobił Sebastian Rode.
To dziewiąty triumf Bayernu w bieżącym sezonie Bundesligi. Podopieczni Pepe’a Guardioli pozostają jedyną niepokonaną drużyną w walce o tytuł mistrza Niemiec – ich przewaga nad drugim w tabeli VfL Wolfsburg wynosi obecnie siedem „oczek”.