Roger Federer wygrał turniej w Paryżu, teraz czas na Masters

2011.11.14//  P. Rączka
Po słabszym okresie gry Roger Federer znów wraca do swojej wysokiej formy. Szwajcar wygrał turniej w Paryżu pokonując w finale Jo-Wilfrieda Tsongę 6:1, 7:6. Był to pierwszy finał w karierze 30-letniego tenisisty w hali Bercy, dzięki czemu zaliczył wszystkie finały w prestiżowej serii ATP Masters 1000. Pula nagród w tym turnieju wynosiła 2,75 mln euro. Tydzień wcześniej Federer triumfował w rodzinnej Bazylei. Obecnie numer 4 rankingu ATP jest drugim zawodnikiem w historii, który wygrał obydwa turnieje we Francji – drugi to turniej Rolanda Garrosa.
Najlepsze 20 zagrań na turnieju w Paryżu
Turniej Masters, gdzie zagra ośmiu obecnie najlepszych tenisistów świata, rozpocznie się 20 listopada w londyńskiej halo O2. Federer jest głównym z faworytów do zwycięstwa.