Tenis

Roland Garros: Agnieszka Radwańska przegrała ze Swietłaną Kuzniecową

2012.06.01//  P. Rączka
Agnieszka Radwańska odpadła z wielkoszlemowego turnieju na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa. Polka przegrała w meczu III rundy ze Swietłaną Kuzniecową 1:6, 2:6. Rosjanka tenisistka wygrała pięć ostatnich pojedynków z Radwańską i jak widać po wyniku, także i tym razem nie miała większych problemów z ograniem znacznie wyżej notowanej przeciwniczki.

Już po 19 minutach gry Kuzniecowa prowadziła 5:0 i mogła zakończyć tego seta wygrywając do zera - "Isia" zdołała jednak przełamać podanie rywalki. W następnym gemie Swietłan odgryzła się Agnieszce i wygrała pierwszą odsłonę 6:1.

W drugim secie warte odnotowania jest tylko to, że najlepsza polska tenisistka zdołała wygrać w końcu gema przy własnym podaniu. Radwańska zupełnie nie istniała w tym spotkaniu - nie była w stanie się wstrzelić w kort, nawet gdy rywalka niemal cały pozostawiała odsłonięty. Było to bez wątpienia najgorsze spotkanie trzeciej rakiety świata w tym roku.