Roland Garros: Djokovic i Federer awansowali do ćwierćfinału

2011.05.29//  J. Knop
Serb - Novak Djokovic zwyciężył w pojedynku z Francuzem – Richard’em Gasquet’em w wymiarze 6:4, 6:4, 6:2 . Spotkanie odbyło się w ramach rozgrywek 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju im. Rolanda Garrosa. Pula nagród zawodów opiewa 17,052 mln euro.

Popularny „Djoko” uzyskał inicjatywę na początku spotkania i nie oddał jej już do końca rywalizacji. Gasquet robił co mógł, by dorównać świetnie dysponowanemu rywalowi, ale jego działania na niewiele się zdały.
Novak Djokovic
Novak Djokovic Novak Djokovic

Ostatecznie Serb we wspaniałym stylu odniósł już czterdzieste trzecie kolejne zwycięstwo. Pochodzący z Belgradu tenisista w obecnym sezonie wygrał już czterdzieści jeden pojedynków z rzędu. W kolejnym meczu Djokovic zagra z Fabio Fogninim.

Nie zawiódł również Roger Federer, który w dobrym stylu pokonał rodaka – Stanislasa Wawrinkę w stosunku 6:3, 6:2, 7:5. Dwa pierwsze sety ubiegły pod znakiem całkowitej dominacji Federera. Szwajcar grał spokojnie i konsekwentnie. Wawrinka starał się dotrzymywać kroku utytułowanemu rodakowi, ale było to niezwykle trudne zadanie.
Roger Federer
Roger Federer Roger Federer

Owa trudna sztuka udała się dopiero w trzecim secie. Wtedy to Wawrinka szybko uzyskał prowadzenie w stosunku 4:1. Federer jednak zdołał powrócić do wcześniejszej skuteczności i zakończyć seta na swoją korzyść.