Sport   »   Tenis   »   Roland Garros: Jerzy Janowicz pokonał Alberto Ramosa

Roland Garros: Jerzy Janowicz pokonał Alberto Ramosa

2013.05.27//  P. Rączka
Jerzy Janowicz pokonał 7:6(3), 7:5, 6:3 Alberta Ramosa w meczu pierwszej rundy wielkoszlemowego turnieju na kortach im. Rolanda Garrosa. W kolejnej fazie Polak zmierzy się z Holendrem Robinem Haasem, który w czterech setach pokonał 6:4, 7:6, 2:6, 6:3 Kenny'ego de Sheppera. Pojedynek z Hiszpanem choć został wygrany w trzech setach, to nie był tak łatwy jak można było tego spodziewać się przed meczem.

Obaj zawodnicy imponowali w pierwszej fazie meczu swoim serwisem. Pierwsze przełamanie nastąpiło dopiero pod koniec drugiego seta – wówczas obaj w tym samym czasie stracili po gemie. Łodzianin nie rozgrywał dobrego spotkania w tym dniu, popełniał sporo błędów i tylko dzięki temu, że rywal nie potrafił do końca tego wykorzystać mógł wygrywać kolejne sety. Najlepiej styl gry ukazywała po zakończeniu meczu proporcja piłek kończących do Janowicza do zdobytych punktów Ramosa po niewymuszonych błędach (65-46).