Sport   »   Tenis   »   Roland Garros: Na Li triumfatorką turnieju

Roland Garros: Na Li triumfatorką turnieju

2011.06.04//  J. Knop
Na Li została zwyciężczynią wielkoszlemowego turnieju im. Rolanda Garrosa, który odbywał się w Paryżu. Chinka pokonała w finałowym pojedynku Włoszkę - Francescę Schiavone w wymiarze 6-4 7-6. Pula nagród zawodów opiewała na 17,052 mln euro.

Pierwsza partia przebiegła pod znakiem całkowitej dominacji Na Li. Chinka zdołała dwukrotnie przełamać rywalkę. Schiavone popełniła sporo niewymuszonych błędów, co znacząco utrudniało jej zadanie. Włoszka nie miała jednak w tym secie zbyt wiele do powiedzenia przy świetnie dysponowanej przeciwniczce.
Na Li
Na Li Na Li
Na Li

Początek drugiego seta również należał do Chinki. Na Li bez większego problemu objęła prowadzenie w stosunku 4:2. Schiavone złapała jednak drugi oddech i doprowadziła do remisu. Od tej chwili obserwowaliśmy zacięty bój, tak więc o losach seta musiał zadecydować tie – break. W tej fazie zmagań większą skutecznością wykazała się Na Li, która zakończyła mecz na swoją korzyść.
Francesca Schiavone
Francesca Schiavone Francesca Schiavone

Tym samym Schiavone nie obroniła tytułu wywalczonego przed rokiem. Na Li stała się zaś pierwszą Chinką, która zwyciężyła w wielkoszlemowym turnieju im. Rolanda Garrosa.