Sport   »   Tenis   »   Roland Garros: Nadal pokonał Federera w finale

Roland Garros: Nadal pokonał Federera w finale

2011.06.05//  J. Knop
Rafael Nadal zwyciężył w wielkoszlemowym turnieju im. Rolanda Garrosa, który odbywał się w Paryżu. Hiszpan pokonał w finałowym pojedynku Szwajcara – Rogera Federera w wymiarze 7:5, 7:6(3), 5:7, 6:1. Pula nagród zawodów opiewała na 17,052 mln euro.

Pierwszy set rozpoczął się pod dyktando Federera. Szwajcar grał kapitalnie i z zimną krwią wykorzystywał każdy błąd Nadala. Dwudziestodziewięciolatek dość łatwo objął prowadzenie w stosunku 5:2 i wydawało się, iż nic nie jest mu w stanie wydrzeć zwycięstwa. Nadal nie składał jednak broni i zabrał się za odrabianie strat. Najpierw wyrównał stan gry na 5:5, a kolejno zapisał seta na swoje konto.
Rafael Nadal
Rafael Nadal Rafael Nadal

W drugiej partii swój popis kontynuował Nadal. Hiszpan bez większego problemu objął prowadzenie w stosunku 4:2. Federer zdołał jednak doprowadzić do remisu w wymiarze 4:4. Od tego momentu gra stała się bardzo wyrównana i o losach seta musiał zdecydować tie – break. W tej fazie meczu większą skutecznością popisał się Nadal i zwyciężył seta.
Roger Federer
Roger Federer Roger Federer

W trzecim secie Federer popełnił sporo błędów, co pozwoliło Hiszpanowi szybko wyjść na prowadzenie w stosunku 4:2. Szwajcar znów wykazał się kolosalną determinacją i wyrównał na 4:4. Później Federer odebrał inicjatywę rywalowi i grał jak w transie, dzięki czemu wygrał seta i tym samym wrócił do rywalizacji.

W czwartej partii Nadal dosłownie zmiótł Szwajcara z kortu. Hiszpan prezentował się znakomicie i raz po raz zdobywał punkty. Federer robił co mógł, by dorównać świetnie dysponowanemu rywalowi, ale jego sytuacja była niezwykle trudna. Ostatecznie Nadal zakończył mecz na swoją korzyść.