Roland Garros: Rafael Nadal i Andy Murray awansowali do półfinału

2014.06.05//  M. Mikołajczyk
Znacznie więcej emocji niż panie dostarczyli w środę kibicom tenisiści. Pięciosetową batalię stoczyli ze sobą Andy Murray i Gael Monfils. Początek spotkania należał zdecydowanie do Brytyjczyka, który prowadził już 2:0 w setach. Francuz nie zamierzał jednak składać broni i dość szybko doprowadził do wyrównania. W decydującej odsłonie pojedynku faworyt gospodarzy całkowicie opadł z sił i po 3 godzinach i 17 minutach gry ku rozczarowaniu publiczności musiał opuścić kort jako pokonany.
W innym spotkaniu David Ferrer próbował zrewanżować się Rafaelowi Nadalowi za porażkę w ubiegłorocznym finale French Open. Mieszkaniec Walencji wygrał partię otwarcia 6:4, a w następnej prowadził 1:0, ale od tego momentu na paryskiej mączce zaczął „królować” obrońca mistrzowskiego tytułu. „Rafa” dość szybko pozbawił swojego rodaka złudzeń, tracąc w ostatnich dwóch setach tylko symbolicznego gema.