Sport   »   Piłka nożna   »   Roma lepsza od Napoli w Pucharze Włoch

Roma lepsza od Napoli w Pucharze Włoch

2014.02.06//  P. Rączka
Do bardzo ciekawego spotkania doszło w półfinale Pucharu Włoch, w którym spotkała się drużyna AS Romy z Napoli. Konfrontacja zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 3:2, a piłkarze zadbali o to, aby emocji nie brakowało do samego końca. Pierwsza połowa należała do Wilków, które po golach Gervinho i Strootmana pewnie prowadziły. Podopieczni Rudiego Garcii na drugą połowę wyszli bardzo pewni siebie i to o mały włos ich nie zgubiło.
Bramkę kontaktową po przerwie strzelił Higuain, a z czasem wyrównał Mertens. Wszystko wskazywało na to, że wynik nie ulegnie już zmianie, lecz na dwie minuty przed końcem po raz kolejny bramkarza gości pokonał Gervinho. Sprawa awansu do finału mimo wszystko pozostaje ciągle otwarta.