Sport   »   Aktualności   »   Rugby: Polska przegrała z Czechami

Rugby: Polska przegrała z Czechami

2010.10.09//  J. Knop
Reprezentacja Polski w rugby rozegrała swoje pierwsze spotkanie w Pucharze Narodów Europy. „Biało – czerwonym” już w pierwszym meczu przyszło zmierzyć się z silnym rywalem, jakim była drużyna Czech. Zgodnie z oczekiwaniami nasi południowi sąsiedzi okazali się lepsi i zwyciężyli w wymiarze 20 – 15. Kolejny mecz Polacy zagrają z Mołdawią.
Reprezentacja Polski w rugby Reprezentacja Polski w rugby

W ubiegłym sezonie polska reprezentacja nie zdołała awansować do rozgrywek Pucharu Świata, który w przyszłym roku odbędzie się w Nowej Zelandii. W związku z tym podopieczni Tomasza Putry są zmuszeni toczyć boje w mniej prestiżowym Pucharze Narodów Europy.

Polska ekipa rozpoczęła mecz od mocnego uderzenia. W pewnym momencie „biało – czerwoni” prowadzili 7 – 0, ale Czesi nie dawali za wygraną. Ich determinacja była ogromna i w niespełna dwie minuty zdołali doprowadzić do remisu. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

W drugiej odsłonie meczu Polacy wyraźnie odstawali od przeciwnika. Byli gorsi w każdym aspekcie gry, ale szczególnie widoczne były braki w przygotowaniu kondycyjnym naszej reprezentacji. W swoim najlepszym okresie gry Czesi prowadzili 20 – 10. Polacy nie zdołali już dogonić rywala i mogli tylko zminimalizować straty.