Sport   »   Piłka nożna   »   Schalke 04 odebrało zwycięstwo FC Mainz

Schalke 04 odebrało zwycięstwo FC Mainz

2011.08.22//  P. Rączka
Z bardzo dalekiej podróży wrócili we wczorajszym meczu z FC Mainz, piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen. Podopieczni Ralfa Rengicka przegrywali do 57. minuty 2:0, jednak potrafili odwrócić losy meczu na swoją korzyść. Sygnał do ataku dał Huntelaar, który po podaniu Raula zdobył bramkę kontaktową. Sześć minut później wyrównał Howedes. Na prowadzenie "Królewsko Niebiescy" wyszli w 81. minucie po bramce Matipa, a wynik w ostatniej minucie meczu ustalił Fuchs. W perspektywie rewanżowego spotkania w Lidze Europejskiej, które gracze Schalke rozegrają już w czwartek, morale drużyny na pewno znacznie wzrosły – tylko pytanie czy na tyle, aby nadrobić dwubramkową stratę, gdyż taką zaliczkę w pierwszym spotkaniu wywalczyło sobie HJK Helsinki.

Źródło: schalke04.de (fot)