Sport   »   Tenis   »   Serena Williams w finale Wimbledonu

Tenis

Serena Williams w finale Wimbledonu

2010.07.02//  J. Knop
Zajmująca pierwsze miejsce w rankingu WTA - tenisistka Serena Williams kontynuuje drogę po czwarty w karierze tytuł wywalczony na kortach Wimbledonu. Mimo wysokich umiejętności Amerykanka została zmuszona do ogromnego wysiłku w meczu z Czeszką – Petrą Kvitovą rozegranym w ramach półfinału turnieju.

Amerykanka wygrała w stosunku 7-6 (7/5) 6-2 z 61. rakietą świata po wyczerpującym pojedynku. Obie zawodniczki zagrały świetne zawody.
Serena Williams Serena Williams...
Serena Williams ...zagra...
Serena Williams ...w finale Wimbledonu

Kvitova to świetnie przygotowana zawodniczka z ogromnym sercem do gry. Często blokowała moje serwisy, ale nie martwię się tym zbytnio, gdyż to wynika z jej wielkich umiejętności. Sądzę, że wykorzystałam wszystkie okazje jakie miałam podczas drugiego seta” – oznajmiła po meczu najlepsza tenisistka świata.
Petra Kvitová Petra Kvitová...
Petra Kvitová ...kończy przygodę z Wimbledonem...
Petra Kvitová ...na półfinale

W mojej opinii było to świetne spotkanie. Jestem zadowolona z gry w pierwszym secie. Moja pewność siebie znacznie wzrosła i jestem niezwykle zadowolona, że udało mi się wystąpić w półfinale Wimbledonu. Mam nadzieję, na lepszy występ podczas US Open. Uczynię wszystko, aby moje marzenia się spełniły” – powiedziała Kvitova.

W finale Serena Williams spotka się z Wierą Zwonariewą.