Sport   »   Piłka nożna   »   Seria A: Inter Mediolan wygrał z Napoli

Seria A: Inter Mediolan wygrał z Napoli

2012.12.10//  P. Rączka
W hitowym meczu 16. kolejki Serie A piłkarze Interu Mediolan pokonali 2:1 Napoli i awansowali na drugie miejsce w tabeli. Gospodarz znakomicie rozpoczęli to spotkanie, bowiem już w 8. minucie wynik otworzył Freddy Guarin, wykorzystując podanie Cassano. Rywale starali się odpowiedzieć, ale to Nerazzurri po raz drugi trafili do siatki, a tym razem uczynił to Diego Millito.
Goście zdołali strzelić gola kontaktowego dziesięć minut po zmianie stron, a uczynił to niezawodny w tym sezonie Edinson Cavani, dla którego było to już jedenaste trafienie. Obie drużyny do końca spotkania miały swoje szanse na zmianę rezultatu, ale ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.

- Waga tego zwycięstwa jest dla nas bardzo duża, pokazaliśmy, że w potyczkach z naszymi bezpośrednimi rywalami w walce o pozycje w lidze jesteśmy silni i przekonujący. Udowadniamy, że jesteśmy w stanie rzucić rękawice każdemu. Chciałbym bardzo pogratulować moim piłkarzom - powiedział Andrea Stramaccioni.